fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Kurski, Ziobro i Cymański ostatecznie poza PiS

W Sieci Opinii
Nie pomogło zaklinanie rzeczywistości, medialne gesty i podkreślanie dobrych intencji. Trzech europosłów PiS decyzją sądu dyscyplinarnego znalazło się poza Prawem i Sprawiedliwością
Władze PiS zdecydowały o podziale. (…) Jest nam smutno, że tak się stało. Mieliśmy nadzieję, że będzie porozumienie i mądrość zwycięży, niestety, zapadły bardzo złe decyzje dla polskiej prawicy, władze PiS zdecydowały o podziale. (…) Jesteśmy zaskoczeni w tym sensie, że mieliśmy do końca nadzieję, że te decyzje będą inne.
Ziobro stwierdził, że o dalszych działaniach poinformuje media wkrótce, bo czas zastanowić się nad przyszłością:
Zapadły twarde decyzje o podziale polskiej prawicy. Te decyzje podjęły władze PiS z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Nie pozostaje nam nic innego, jak ze smutkiem ocenić tę decyzję i poważnie, odpowiedzialnie zastanowić się nad przyszłością.
Jacek Kurski mówił:
Jest coś niezwykle symbolicznego w tym, że w dniu triumfu władzy, dniu expose Donalda Tuska, opozycja zamiast spełniać swoja funkcję, wyrzuca ostatecznie ludzi, którzy chcieli naprawić PiS i uczynić ją formacją zwycięską. Polacy potrzebują takiej opozycji, która będzie realną alternatywą wobec PO, zdolną wygrywać wybory.
Dobrze chociaż, że Ziobro z Kurskim nie udawali zaskoczonych, bo tego byśmy już nie znieśli. Czy uda im się nową partią "zamieszać" na scenie politycznej? Pierwsze sondaże były obiecujące.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA