fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Cezary Grabarczyk: Premier jest naszą szczepionką przeciw "sodówce"

W Sieci Opinii
Kim dla członków Platformy Obywatelskiej jest premier? Wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk w rozmowie z „Polską The Times” zdradza kilka sekretów swojej partii
To, że nie będę ubiegać się ponownie o funkcję ministra, zapowiedziałem tuż po wyborach. (...) Dla mnie kluczowy był mój osobisty wynik wyborczy. Mam bardzo twardą skórę.
Grabarczyk mówi o swojej partii:
Platforma nie jest oczywiście idealna, musi być bardziej merytoryczna, prowadzić wewnętrzną debatę. I ja będę też w tym uczestniczył.
Zapytany o swoją „spółdzielnię” odpowiada:
A co to jest spółdzielnia? Ja nigdy nie użyłem takiego słowa. Czy jestem, czy jestem (liderem frakcji - red.) - o to musicie pytać ludzi Platformy. Ja rozmawiam ze wszystkimi członkami PO, którzy wyrażają chęć rozmowy. Rozmawiamy o sprawach ważnych dla państwa, dla PO, szukamy wspólnych rozwiązań.
Na temat byłego marszałka Sejmu:
Grzegorz jest bardzo silny. (...) Silni ludzie nie potrzebują współczucia. Polityka jest grą zespołową, w której lider rozpisuje role. W każdej roli może wystąpić kilka osób. Premier powiedział o Grzegorzu, że jest strategiczną rezerwą Platformy. Czy można sobie wyobrazić piękniejszą rolę?
O największych zagrożeniach dla PO:
Odwrócenie się od wyborców, sytuacja, w której uderza nam sodówka do głowy. Sądzę jednak, że mamy mocne przeciwciała. Premier nas na każdym kroku mobilizuje do kontaktu z rzeczywistością. On jest naszą najskuteczniejszą szczepionką.
„Słońce Peru” lekiem na całe zło? Tylko w Platformie.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA