fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Wielki sukces doktorantki z Krakowa

Monika Koperska
FameLab
Zachwyciła wiedzą i sposobem jej prezentacji międzynarodową publiczność oraz profesjonalne jury. Monika Koperska, doktorantka z Uniwersytetu Jagiellońskiego jest laureatką finału konkursu FameLab.
W szrankach, które odbyły się w angielskim Cheltenham przysłuchujący się jej oryginalnemu wystąpieniu widzowie orzekli, że jest najlepszą na świecie popularyzatorką wiedzy, a jurorzy przyznali jej drugą lokatę na podium. W ciągu zaledwie trzech minut Polka przekonała ich, że to papier jest najbardziej odpornym na działanie czasu nośnikiem informacji, który bije na głowę żyjące znacznie krócej komputerowe dyski czy inne gadżety.
Monika Koperska, która robi doktorat na Wydziale Chemii UJ i pasjonuje się zagadnieniami konserwacji – w tym zachowaniem najcenniejszych skarbów dziedzictwa kulturowego pokonała zawodników z wielu krajów. Lepszy od niej był jedynie – według jury – reprezentant Austrii.
FameLab to prestiżowy konkurs dla młodych naukowców, w którym mogą oni zabłysnąć nie tylko wyjątkową wiedzą, ale i zademonstrować oryginalne pomysły na zarażenie swą pasją laików.
Monika Koperska w 2009 roku jako absolwentka programu Erasmus Mundus "Advanced Spectroscopy in Chemistry" otrzymała podwójny dyplom magisterski Kraków-Lille. Pełni też funkcję prezesa Towarzystwa Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA