fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Znani muzycy pobici. Bo krytykowali władze?

AFP
W stolicy Angoli, Luandzie, kilkunastu zamaskowanych mężczyzn dotkliwie pobiło muzyków powszechnie znanych z krytykowania obecnej władzy
Pobicie miało miejsce podczas spotkania w miejscu zamieszkania jednego z aktywistów - Kady Mixinge. Jak relacjonuje jedna z ofiar, napastnicy wdarli się do domu wyłamali drzwi i bez słowa zaczęli bić muzyków, próbując łamać im nogi i ręce. Następnie mężczyźni zabrali komputery i dokumenty związane z nadawanym przez grupę programem radiowym. W wyniku ataku siedem osób trafiło do szpitala.
Zgodnie z ustaleniami korespondentki BBC Louise Redvers, młodzi raperzy znani są nie tylko   z wystąpień antyrządowych, ale również z współtworzenia internetowej strony Central 7311. Rozpowszechniane są tam informacje, które nie pojawiają się w oficjalnym mediach, szczególnie te krytyczne wobec prezydenta Jose Eduardo dos Santos.
Mixinge twierdzi, że on i pozostali muzycy zostali zaatakowani z powodu swoich poglądów i działalności. - Było oczywiste, że oni nie chcieli nas zabić, chcieli nas tylko przestraszyć (...) tak, byśmy zaprzestali naszych działań na rzecz demokracji, naszych działań aktywistycznych - cytuje go serwis BBC
Ta sama grupa została zaatakowana podczas protestów w marcu na ulicach Luandy. Lokalne władze za ostatni napad obwiniają konkurencyjne grupy.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA