fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Nadzór zgadza się na przejęcie TU Europa

spółka
Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na przejęcie przez Talanx International oraz Meiji Yasuda 50 proc. plus jednej akcji w sprzedawanej przez Leszka Czarneckiego firmie ubezpieczeniowej TU Europa, za którą zapłacono 912 mln zł
Nowy właściciel planuje wycofać firmę z giełdy. Wezwanie na 100 proc. akcji mija 24 maja. Nadzór wyraził jednocześnie zgodę na pośrednie nabycie ubezpieczyciela Open Life, w którym zgodnie z umową sprzedaży większościowy pakiet przejmuje TU Europa.
Jak podano w komunikacie, KNF wzięła w szczególności pod uwagę zobowiązania inwestorów m.in. do nie przeniesienia siedziby poza granice Polski i nie działania jako oddział w ciągu trzech lat od zatwierdzenia nabycia akcji TU Europa oraz Open Life, jak również do wprowadzenia Talanksa na warszawską giełdę w ciągu dwóch lat, przy założeniu, że akcje spółki zadebiutują w 2012 r. we Frankfurcie.
Niemiecko-japońskie konsorcjum czeka jeszcze na zgodę nadzoru na przejęcie innego ubezpieczyciela, mającej trzecią pozycję na rynku majątkowym oraz życiowym Wartę. Kupiona ona została za 770 mln euro w połowie stycznia. Po zakończeniu transakcji Talanx ma zostać właścicielem 70 proc. Warty, 30 proc. przejmie natomiast Meiji Yasuda. Najbliższe posiedzenie KNF, na którym może zostać podjęta decyzja o zgodzie na przejęcie odbędzie się 22 maja.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA