fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ultimatum dla Palikota

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Janusz Palikot ma dostać dzisiaj "ostatnią szansę" – dowiedziała się "Rz". Informacje potwierdza szef klubu PO, Zbigniew Chlebowski, który po południu spotka się z Palikotem na poważną rozmowę.
– Myślę, że zakończy się ona "żółtą kartką" dla posła Palikota – mówi Chlebowski. Palikot ma otrzymać ulitimatum: albo koniec z wybrykami, które są niezgodne z linią klubu PO, albo wyrzucenie z klubu. Chlebowski wciąż waha się, czy powierzyć Palikotowi szefowanie komisji "Przyjazne państwo".
– To pomysł jego autorstwa, więc najprawdopodobniej warunkowo będzie mógł jednak stanąć na jej czele – mówi "Rz". W czwartek Chlebowski ma przedstawić swoją rekomendację dotyczącą Palikota prezydium klubu PO.
Prokuratura w Lublinie rozpoczęła sprawdzanie czy poseł PO Janusz Palikot wypowiedziami na swoim blogu o rzekomych problemach alkoholowych prezydenta nie dopuścił się przestępstwa znieważenia głowy państwa - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.
"Prokurator podjął dziś czynności w ramach postępowania sprawdzającego w kierunku art. 135 par. 2 kk, czyli występku publicznego znieważenia prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej" - powiedziała dziennikarzom Syk-Jankowska.
Dodała, że czynności zostały podjęte z urzędu. Prowadzi je Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ.
Oburzenie wypowiedzią Palikota wyraził dziś prezydent. "To jest wypowiedź pana posła clowna - skomentował Lech Kaczyński w Polskim Radiu.
Zdaniem zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta Roberta Draby, Palikot wciąż nie przeprosił prezydenta za wpis w blogu, bo - jak ocenił - list otwarty, który poseł wysłał w poniedziałek do prezydenta, "to nie były przeprosiny".
"Do dzisiaj nie doczekaliśmy się prawdziwych przeprosin" - ocenił. Dodał, że w ciągu 2-3 dni pozew sądowy przeciwko Palikotowi będzie przygotowany.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA