fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Wieczór z Oscarem Wildem i Stefanem Themersonem

Teatr lalek dla dorosłych – Unia Teatr Niemożliwy – przygotowuje w Starej Prochoffni dwa nowe spektakle. W jeden wieczór zobaczymy monodram „Wiara, Nadzieja, Miłość” w wykonaniu Anny Porusiło-Dużyńskiej oraz spektakl „Wyrzutek”.
Inspiracją do pierwszego z przedstawień była twórczość Oscara Wilde’a. W surrealistycznej przestrzeni powędrujemy przez życie razem z lalką, która może być każdym z nas. „Wiara, Nadzieja, Miłość” spróbuje odpowiedzieć na uniwersalne pytania, z którymi zmagamy się codziennie nie używając jednak w tym celu słów, jedynie dekoracji i gestu.
„Wyrzutek” jest natomiast adaptacją znanej książki Stefana Themersona „Przygody Pędrka Wyrzutka” określanej jako skrzyżowanie wolteriańskiej powiastki filozoficznej z absurdem „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla. Themerson tak pisał o swoim bohaterze: „Pędrek Wyrzutek był sobie Pędrkiem Wyrzutkiem, ludzie jednak myśleli, że jest w nim coś psiego, psy zaś były zdania, że jest w nim coś człowieczego... Ryby piły zaś, które wychylały ponad wodę swe zębate nosy, tam, gdzie droga prowadziła wzdłuż brzegu morskiego, myślały, że jest w nim coś ze słowika, i dziwiły się, dlaczego nie śpiewa: »Fiu fiut!«”.
Pędrek wszędobylski próbuje się dowiedzieć, kim jest naprawdę, wkrótce jednak jego poszukiwania staną się obsesyjnym dążeniem do prawdy...
Dramaty na podstawie tekstów Oscara Wilde’a i Stefana Themersona, reż. Anna Porusiło-Dużyńska i Maciej Dużyński oraz Robert Drobniuch, wyk. Anna Porusiło-Dużyńska, Maciej Dużyński, Adam Wnuczko
Stara Prochoffnia, ul. Boleść 2, tel. 022 635 89 64, premiera: 30.12, godz. 18 i 19.15
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA