fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Działki przy Centralnym wzięli Słowacy

Ten grunt obok Dworca Centralnego w Warszawie należy juz do firmy HB Reavis
Cushman & Wakefield
Nowym właścicielem ziemi w sercu Warszawy została firma HB Reavis. Wydała na nią ponad 170 mln zł
Chodzi o bardzo atrakcyjne grunty u zbiegu ul. Chmielnej oraz  al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich w  Warszawie.
Dwa przetargi na ich sprzedaż ogłoszone przez PKP  wygrała spółka Polcom Investment VI, wchodząca w skład Grupy HB Reavis. Łączna wartość transakcji wyniosła 171 mln złotych. Nowy właściciel ziemi zapłacił za nią  9.955 zł za mkw.
- Przedmiotem pierwszego przetargu było prawo użytkowania wieczystego do terenu o łącznej powierzchni 9767 mkw. Wylicytowana cena nieruchomości to 97 mln  zł netto. – podaje Łukasz Kurpiewski, rzecznik prasowy Grupy PKP. -  Przedmiotem drugiego przetargu było prawo użytkowania wieczystego gruntu o pow. 7411 mkw. Wylicytowana cena nieruchomości to 74 mln zł netto.
Na działkach przewidywana jest tzw. zabudowa o charakterze wielofunkcyjnym, o wysokości powyżej 30 m. – Dla nieruchomości zostały sporządzone przykładowe koncepcje zabudowy kompleksem mieszkalno-biurowo-usługowym o łącznej powierzchni najmu lub sprzedaży ok. 44 tys. mkw. oraz 46 tys. mkw. – podały PKP.
Mimo że nie ma wydanych warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, to wiadomo, że oprócz wysokich, kilkunastopiętrowych budynków na tym terenie można postawić nawet 130-metrowe punktowce. Na części gruntu mogłyby powstać apartamentowce, a biurowce bliżej al. Jana Pawła.
Przetarg zorganizowała i przeprowadziła na zlecenie PKP S.A. firma Cushman & Wakefield – międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości komercyjnych.
HB Reavis to międzynarodowa firma deweloperska z siedzibą w Luxemburgu z biurami regionalnymi w Bratysławie, Warszawie, Pradze, Budapeszcie i Zagrzebiu  To jednocześnie największy deweloper nieruchomości komercyjnych na Słowacji.
Do dziś HB Reavis wybudował  i wynajął 500 tys. mkw. powierzchni komercyjnych, koncentrując się na rynku powierzchni biurowych, centrów handlowych i magazynowych .
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA