fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Kiciński odchodzi z Nordei

Włodzimierz Kiciński podjął decyzję o rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu Nordea Bank Polska z dniem 10 listopada
- Myślę, ze nadszedł właściwy czas, abym ustąpił, biorąc pod uwagę fazę rozwoju naszego banku. Dużą satysfakcją było dla mnie podążanie ścieżką rozwoju wspólnie z zespołem Nordea. Będę wspierał nowego prezesa moim doświadczeniem w jego dalszych dążeniach do budowania silnej instytucji Nordea – mówi Włodzimierz Kiciński.
- Jest mi miło ogłosić, że Sławomir Żygowski zaakceptował propozycję kierowania bankiem od dnia 11 listopada. Od 10 lat, działając jako członek Zarządu w Polsce, zbudował solidne podstawy dla bankowości korporacyjnej – mówi Ossi Leikola, Szef Banku na Polskę i Kraje Bałtyckie.
Żygowski jest I Wiceprezesem Zarządu Nordea Bank Polska i Zastępcą Prezesa Zarządu ds. Bankowości Korporacyjnej od stycznia 2007 roku.
Jest absolwentem Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowych studiów w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Ukończył również szkolenie w zakresie bankowości i zarządzania w  INSEAD i w University of Michigan, jak również program Nordea Executive Education organizowany we współpracy z Copenhagen Business School.
Zanim dołączył do banku Nordea, pracował  jako dyrektor ds. rynku kapitałowego oraz partner w spółce OM Investment. Sławomir Żygowski był doradcą polskich i międzynarodowych spółek w zakresie plasowania ich na giełdzie, jak również przeprowadzał fuzje i inwestycje prywatne. Współpracował z audytorami, kancelariami prawnymi, funduszami private equity, regulatorami rynku kapitałowego. Sławomir Żygowski był również odpowiedzialny za projekt wprowadzenia inwestora strategicznego do Banku Komunalnego, który zakończył się podpisaniem umowy inwestycyjnej z MeritaNordbanken.
W 2001 roku został Członkiem Zarządu Nordea Bank Polska oraz Wiceprezesem ds. Bankowości Korporacyjnej. W banku Nordea Sławomir Żygowski zbudował od podstaw pion bankowości korporacyjnej, stworzył segmentację klientów oraz strategię. Był odpowiedzialny za fuzje z BWP Unibank i LG Petro Bank w obszarach prawa i rynku kapitałowego, jak również wspólnie z zespołem pracował po zakończeniu fuzji nad integracją obsługi dla dużych firm skandynawskich i podmiotów sektora publicznego. Sławomir Żygowski stworzył zespoły obsługi klientów korporacyjnych, transakcji strukturyzowanych jak również obsługi nieruchomości w Nordea Bank Polska.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA