fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Spór o umowy studentów z uczelniami nie rozstrzygnięty

O tym, kiedy podpisać umowę ze studentem, rektor uczelni powinien zdecydować w porozumieniu z samorządem
Takim wnioskiem zakończyło się wczoraj spotkanie Parlamentu Studentów RP z przewodniczącą Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. Katarzyną Chałasińską-Macukow, rektor UW.
Miało ono rozstrzygnąć, kiedy uczelnia ma podpisywać umowy ze studentami dziennymi o ponoszeniu odpłatności np. za powtarzanie roku. Studenci domagają się tego na początku studiów. Rektor UW przedstawiła opinię prawną, z której wynika, że umowy można podpisać zarówno na początku studiów, jak i w sytuacji, gdy dopiero dojdzie do płatności. Zaproponowała rozwiązanie z UW.
– Wszyscy studenci będą podpisywać na początku studiów umowy ramowe mówiące o tym, że mogą ponosić opłaty. Kiedy dojdzie do sytuacji, w której student będzie musiał zapłacić, zawarta zostanie z nim umowa szczegółowa – mówi rzeczniczka UW Anna Korzekwa.
Studenci i szefowa KRASP zgodzili się, że decyzja w sprawie umów ramowych powinna zapaść w porozumieniu między rektorem a studentami każdej z uczelni.
Minister nauki prof. Barbara Kudrycka i prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel zaapelowały wczoraj do rektorów „o niezwłoczne zawieranie umów". – Apel wystosowano w trosce o ochronę praw i interesów studentów – mówi Kudrycka.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA