fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rynek pracy

Brytyjczycy niezadowoleni ze swojej pracy

Londyn
Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Jedna trzecia Brytyjczyków jest niezadowolona ze swojej pracy. Jedynie co piąty ankietowany deklaruje, że kocha swoją pracę
Reabur.com, internetowa firma konsultingowa HR, przeprowadziła sondaż na próbie 1271 osób zatrudnionych na pełny etat. Jedynie 10 procent osób odpowiedziało, że ma wymarzoną pracę, natomiast 31 procent stwierdziło, że wykonywana przez nich praca unieszczęśliwia ich. Aż 7 badanych stwierdziło, że nienawidzi swoją pracę.
Georgina Read, dyrektor z Reabur.com zaniepokojona jest wynikiem badań, które wskazują, że tak wielu zatrudnionych jest niezadowolonych z wykonywanej pracy.
Z 31 procent które uważały, że są nieszczęśliwe w pracy, aż 34 procent stwierdziło, że po prostu się nudzi; 29 procent zadeklarowało, że praca, którą wykonują nie jest wystarczającym wyzwaniem. Natomiast 12 procent jest nieszczęśliwa ponieważ wykonywana przez nich praca jest za trudna.
Read dodała, że bardzo ważnym jest by być szczęśliwym i zmotywowanym w pracy, nie tylko dlatego, że życie jest krótkie, ale również dlatego, że niezadowolenie z pracy ma wpływ na życie osobiste. Jeżeli praca jest poniżej twoich kwalifikacji, można zwrócić się do przełożonych o wyznaczenie trudniejszych zadań.
22 procent badanych odpowiedziało, że uwielbia swoją pracę. Kolejne 12 procent stwierdziło, że jest niezaangażowane w pracę, a 25 procent stwierdziło, że są szczęśliwe z obecnej kariery zawodowej.

Co sprawia, że firma jest atrakcyjna?

Badania przeprowadzone przez Randstad, firmę zajmującą się HR i rekrutacją, pokazały, że choć firmy narzekają na brak umiejętności pracowników, to wiele z nich nie zdaje sobie sprawy z potencjału zatrudnianych przez siebie osób.
Badaniami objęto 200 firm i 1400 pracowników. 44 procent procent pracowników stwierdziło, że ich potencjał nie jest w pełni wykorzystany. Natomiast 38 procent brytyjskich firm narzekało, że brak kwalifikacji odbija się negatywnie na wynikach firmy, 40 procent uważa, że brak kwalifikacji ma wpływ na rozwój i innowacyjność firmy.
Badania wykazały również, że firmy w Wielkiej Brytanii nie wiedzą, co sprawia, że pracownicy chcą u nich pracować.
Ranstad stwierdził, że priorytetem dla pracowników jest wykonywanie pracy mającej znaczenie. Na drugim miejscu jest wynagrodzenie. Firmy za swoje atrybuty uważają markę firmy oraz jej wartości biznesowe. Natomiast wynagrodzenie i znaczenie pracy według pracodawców klasyfikuje się na czwartej i piątej pozycji.
Źródło: PARKIET
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA