fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Zysk UBS mimo strat tradera

1,02 mld franków szwajcarskich zysku w trzecim kwartale 2011 r. to wynik lepszy od oczekiwań, ale gorszy o 39 proc. od tego samego okresu ubiegłego roku
Zysk netto szwajcarskiego banku UBS spadł w trzecim kwartale tego roku do 1,02 mld franków szwajcarskich. Był co prawda mniejszy niż w tym okresie rok wcześniej (gdy wyniósł 1,66 mld franków), ale większy, niż prognozowali analitycy. Ekonomiści ankietowani przez agencję Bloomberga prognozowali zysk w wysokości 318 mln franków.
W ubiegłym miesiącu bank odkrył samowolne transakcje jednego z traderów działu inwestycyjnego, w wyniku którego UBS stracił około 2 mld dolarów. Po ujawnieniu strat bank nie wykluczał, że trzeci kwartał zamknie ze stratą netto.
Bank zapowiedział w sierpniu tego roku program zwolnień. UBS chce ograniczyć zatrudnienie o 3,5 tys. etatów. Bank zapowiedział przebudowę działu inwestycyjnego, i rozbudowanie działu private bankingu.
Zysk (przed opodatkowaniem) jego działu bankowości prywatnej wzrósł o 67 proc., do 1,57 mld franków, dzięki zyskom z handlu obligacjami.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA