fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mundurowi

Zawieszenie na nowych zasadach

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Dziś wchodzi w życie zmienione rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji, które zmienia zasady zawieszania policjantów w czynnościach służbowych.
Zakłada ono m.in. usunięcie zbędnych informacji z decyzji o zawieszeniu: kodu stanowiska, grupy zaszeregowania oraz przyznanych dodatków do uposażenia, a także wysokości  miesięcznej pensji. Dzięki temu będą zapadać szybciej.
Nowela przewiduje też zniesienie obowiązku uchylania decyzji o zawieszeniu w czynnościach służbowych, gdy wobec policjanta został zastosowany środek zapobiegawczy – zawieszenie w służbie. Powód? Instytucji zawieszenia w czynnościach służbowych na podstawie  ustawy o policji nie można utożsamiać z takim środkiem stosowanym na podstawie procedury karnej.
Celem zmiany jest ochrona interesu służby. W sytuacji bowiem uchylenia lub zmiany przez prokuratora tego środka zapobiegawczego, nie ma żadnej możliwości ponownego jego zastosowania. Powodować to może dopuszczenie do służby policjanta, wobec którego prowadzone jest postępowanie karne i który ze względu na ciężar zarzutów nie powinien wykonywać zadań służbowych.
Czytaj w także w serwisie:
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA