fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

ZE PAK powalczy o kopalnie Adamów i Konin

Bloomberg
Do resortu skarbu wpłynęły wstępne oferty zakupu kopalń węgla brunatnego Adamów i Konin
Jak powiedział „Rz" Rzecznik ministerstwa Maciej Wewiór w najbliższym czasie zaplanowano ich rozpatrzenie. – a po badaniu spółki zaprosimy inwestorów do składania ofert wiążących. Chętni na zakup obu kopalń to Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK), dla którego kopalnie są jedynym dostawcą paliwa, oraz Carlson Private Equity Limited z siedzibą w Londynie i Społem Plus Sp. z o.o. Spółka Komandytowo – Akcyjna z siedzibą w Warszawie.
W przypadku obu kopalń sprzedawane pakiety akcji stanowią po 85 proc. ich kapitału zakładowego. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do 15 proc. walorów KWB Adamów oraz KWB Konin.
Głównym kryterium wyboru inwestora będzie łączna cena za akcje obu spółek. Jednak pod uwagę będą brane również inne zobowiązania, w tym program
rozwoju kopalń. Doradcą prywatyzacyjnym jest KPMG Advisory. ZE PAK njest naturalnym chętnym do zakupu kopalń ze względu na powiązanie surowcowe z nimi. PAK kontrolowany przez Elektrim (głównym jego udziałowcem jest Zygmunt Solorz-Żak). Sam PAK szykuje się na giełdę. Przejęcie kopaln mógłby więc sfinansować z emisji akcji.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA