fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Rak. Bezpłatnie zbadaj dziecko

Fundacja Mam Marzenie
Sobota 8 października! Przyjdź i przebadaj profilaktycznie swoje dziecko pod kątem zachorowania na raka! Przy okazji możesz oddać krew!
III Ogólnopolski Dzień Marzeń przygotowują wolontariusze Fundacji Mam Marzenie. Głównym celem akcji jest promocja profilaktyki nowotworowej u dzieci. Najważniejszym zadaniem wolontariuszy jest uświadomienie rodzicom i opiekunom, jak istotna jest wczesna diagnostyka.
Zaprzyjaźnieni z fundacją lekarze onkolodzy będą rozmawiać z rodzicami na temat obserwacji dziecka pod kątem zagrożeń zachorowania na raka. Będą także przeprowadzane badania przedmiotowe.
Krystian "wymarzył" badania
„Marzę, by przeprowadzić badania wśród moich kolegów" wyznał w 2009 roku wolontariuszom Fundacji Mam Marzenie czternastoletni wówczas Krystian. Chciał w ten sposób podkreślić znaczenie wykrywalności chorób nowotworowych i zwiększyć szanse kolegów na wyleczenie. Sam był chory. Swoją postawą Krystian zadziwił i zainspirował do działania. Już po raz trzeci Fundacja Mam Marzenie przeprowadzi taką akcję.
O Krystianie i jego marzeniu więcej można przeczytać tutaj.
W Warszawie będą zbierać krew
III Ogólnopolski Dzień Marzeń w Warszawie odbędzie się 8 października w godz. 10-14, w Szkole Podstawowej nr 341, przy ul. Oławskiej 3.
Spotkaniom z lekarzami towarzyszyć będzie wiele atrakcji, które są zaplanowane dla wszystkich dzieci. Będzie można wziąć udział m.in. w pokazie pierwszej pomocy, pokazie tańca czy sztuk walki. Fani motoryzacji będą mogli dokładnie przyjrzeć się pojazdom policyjnym oraz wozowi strażackiemu.
Tego dnia, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, wolontariusze Fundacji Mam Marzenie będą namawiać wszystkich do oddawania krwi, która pomoże ratować życie małych pacjentów. Krew będzie można oddać w specjalnym ambulansie, przez wszystkie godziny trwania imprezy.
Fundacja Mam Marzenie powstała w 2003 roku. Zrzesza wolontariuszy w 16 miastach w całej Polsce. Spełniła już ponad 3400 marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Działalność Fundacji Mam Marzenie opiera się wyłącznie na wolontariacie.
Więcej informacji, m.in. o akcji w innych miastach Polski, znajdziesz na stronie Fundacji Mam Marzenie: www.mammarzenie.org
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA