fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Gorsze nastroje w małych i średnich firmach

Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
Małe i średnie firmy przewidują spadek zamówień i kłopoty z zachowaniem płynności w najbliższych 6 miesiącach. Ale mimo to zamierzają zachować zatrudnienie oraz nie przerywać inwestycji. Tak wynika z badania kondycji MiS Bibby Financial Services – międzynarodowego dostawcy usług finansujących.
Prawie połowa (48 proc) przedsiębiorców na pytanie: „Czy faktycznie spodziewa się Pan/Pani „drugiego dna kryzysu", biorąc pod uwagę własne doświadczenia w prowadzonym biznesie", odpowiedziała twierdząco. Obawiają się regresja sprzedaży oraz utrzymania płynności finansowej.
Pytani o oczekiwania wobec instytucji państwowych wyłonionych po wyborach  postulują przede wszystkim wprowadzenia jednolitych interpretacji prawa i zdecydowanego ukrócenia uznaniowości urzędników. To priorytetowy  postulat, ważny dla 46,2 proc. badanych przedsiębiorców. Ponad 30 proc. ankietowanych oczekuje uproszczenia formalności podatkowych oraz skrócenia terminów rozpatrywania spraw w urzędach i sądach. Przedłużenia „pakietu antykryzysowego" oczekuje tylko 6,4 procent właścicieli małych i średnich firm.
W badaniu wzięło udział 450 firm z sektora MSP z całej Polski ( z wyłączeniem mikrofirm o poziomie zatrudnienia do 9 osób). Badanie przeprowadzone techniką CATI zostało zrealizowane przez firmę Keralla Research, specjalizującą się w badaniach firm.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA