fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

I,Cultura Puzzle

www.iam.pl
materiały prasowe
Instytut Adama Mickiewicza zaprasza na brytyjską odsłonę jednego z najciekawszych projektów kulturalnych polskiej prezydencji
2 i 3 lipca na Theatre Square na South Bank odbędzie się jedyna w Wielkiej Brytanii odsłona I, Cultura Puzzle, czyli globalna akcja szycia wielkiej układanki. Każdy może włączyć się w jej tworzenie i pod kierunkiem artystki Moniki Jakubiak oraz jej wolontariuszy współtworzyć dzieło. Będzie można coś uszyć, przeszyć, kreatywnie przerobić fragment swojej garderoby, a potem wykorzystać te rzeczy do stworzenia gigantycznej trójwymiarowej układanki.
Akcja animowana jest przez mieszkającą i tworząca w Londynie polską artystkę i projektantkę mody Monikę Jakubiak. Mieszkańcy 12 stolic (Berlin, Bruksela, Kijów, Kopenhaga, Londyn, Madryt, Mińsk, Moskwa, Paryż, Pekin, Tokio, Warszawa) uszyją wielkie puzzle złożone z 12 wielkich kwadratów. W efekcie powstanie gigantyczna układanka z I,CULTURE – hasem Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011. Wydarzenia z kolejnych stolic będzie można śledzić w Internecie.
Pierwszy kwadrat powstał 14 maja, w czasie Nocy Muzeów w Warszawie. W jego tworzeniu uczestniczyło prawie tysiąc osób.
Więcej informacji na www.iam.pl.
I, CULTURE PUZZLE
Contemporary Craft Workshop
Theatre Square National Theare
2 lipca, godz. 12.30- 5.30
3 lipca, godz. 12.30 – 3.30
Transmisję z I, Culture weekend w Londynie będzie można śledzić online w godzinach 14-16, 21-22:30.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA