fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Koniec Spisu Powszechnego

Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska
Dziś kończy się Narodowy Spis Powszechny. Do 16 czerwca - po raz pierwszy w historii - można było spisywać się przez Internet. Z tej możliwości spisania się skorzystało 12 procent populacji.
Do dziś do godz. 9 do spisania w badaniu pełnym pozostało 1,2 procent populacji, natomiast w badaniu reprezentacyjnym 0,6 procent. Badaniem pełnym objęto 80 procent ludności, reprezentacyjnym 20 procent.
Tegoroczny spis powszechny ludności i mieszkań jest pierwszym spisem od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Poprzedni miał miejsce w 2002 roku.
Obecność w UE nakłada na nasz kraj szereg zobowiązań, w tym konieczność dostarczania informacji demograficznych oraz społeczno-ekonomicznych. Spis powszechny dostarcza szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej rozmieszczeniu terytorialnym, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz warunkach mieszkaniowych w całym kraju.
W dniach od 1 do 11 lipca zostanie przeprowadzony spis kontrolny. Ponownemu spisowi będą podlegać z kolei te osoby, które zgłosiły uwagi odnośnie przeprowadzania spisu przez rachmistrzów.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA