fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

125-metrowa wieża stanie w Szczecinie

Nowa Dana przy al. Wyzwolenia i ul. Odzieżowej w Szczecinie ma być gotowa w 2014 r.
Materiały Inwestora
Rusza budowa szczecińskiego budynku Nowa Dana. Znajdą się w nim powierzchnie biurowe i handlowe. Inwestycja ma być gotowa w 2014 roku
Inwestycję prowadzi spółka J.W. Construction Holding. Wieża ma stanąć w miejscu dawnych zakładów odzieżowych Dana przy al. Wyzwolenia i ul. Odzieżowej.
Jak podkreślają przedstawiciele dewelopera, Nowa Dana ma być najwyższym obiektem na linii Berlin – Szczecin – Gdynia. Budynek ma mieć 25 kondygnacji naziemnych i trzy podziemne, przeznaczone na parking z niemal 400 miejscami.
Planowana powierzchnia użytkowa w Nowej Danie to ok. 34 tys. mkw. -– Większość powierzchni zostanie przeznaczona na biura. Na każdym z pięter będzie 700 mkw. Przestrzeń została tak rozplanowana, by mogła służyć jako samodzielne pomieszczenie dla średniej wielkości firmy – mówi Aleksander Buwelski, project manager w J.W. Construction Holding. Dodaje, że w budynku będzie też część handlowa, przeznaczona dla prestiżowych marek, których w Szczecinie jeszcze nie było.
– Projekt zakłada też wydzielenie kilku sal konferencyjnych. Budynek ma służyć szeroko rozumianym potrzebom miasta, ale nie wykluczamy kierowania oferty również do zagranicznych gości, co wpisuje się w strategię Szczecina jako centrum usług outsourcingowych – tłumaczy Aleksander Buwelski.
Dodaje, że jest to o tyle zasadne, że do 2014 roku ma powstać szybkie połączenie kolejowe Berlin – Szczecin, dzięki czemu podróż między tymi miastami zajmie godzinę. Uchwałę w tej sprawie podjął Bundestag.
W budynku zaplanowano też taras widokowy, fitness club, a na najwyższym piętrze – restaurację.
– Biorąc pod uwagę wysokość budynku, będzie to ważny punkt na mapie turystycznej Szczecina i województwa – komentuje Piotr Misiło, project manager w J.W. Construction Holding.
Prace nad komercjalizacją obiektu już się rozpoczęły.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA