fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

PTC dogadała się z operatorami stacjonarnymi

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci T-Mobile, porozumiała się z operatorami stacjonarnymi zrzeszonymi w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji w sprawie zakończenia sądowych sporów dotyczących rozliczeń z tytułu zakańczania połączeń w jej sieci (MTR-y)
- Osiągnęliśmy porozumienie z operatorami zrzeszonymi w KIGEiT. Strony ustaliły poufność treści tego porozumienia, stąd nie możemy przekazać jego szczegółów. Obecnie oczekujemy na decyzję UKE przywracającą symetrię w rozliczeniach pomiędzy dużymi operatorami - poinformował Andrzej Pomarański z biura prasowego PTC.
Ugoda z operatorami z KIGEiTu (m.in. z Netią) pozwoli teraz PTC przyłączyć się do tzw. paktu inwestycyjnego z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Zakłada on utrzymanie hurtowych stawek MTR operatorów komórkowych na poziomie 15,2 gr. za minutę w zamian za inwestycje na obszarach pozbawionych infrastruktury.
Brak zgody z KIGEiT-em sprawił, że UKE wydał dla PTC decyzję obniżającą pobierany przez nią MTR do 9,66 gr.
Polkomtel i Centertel otrzymały zaś wcześniej decyzje o stawce 15,2 gr. Asymetria zadziałałaby na niekorzyść PTC. Według wyliczeń operator sieci T-Mobile mógł przez nią stracić około 200 mln zł w ciągu 12-miesięcy.
Teraz decyzja UKE dla PTC zostanie zapewne zastąpiona nową - analogiczną do tej wydanej dla konkurencji.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA