fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Budimex chce posprzątać po Chińczykach na A2

Fotorzepa, Piotr Wittman
Po tym jak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od kontraktu z konsorcjum Covec na budowę dwóch odcinków autostrady A2, złożenie własnej oferty rozważa giełdowy Budimex
- Złożenie przez nas oferty na dokończenie budowy po firmie Covec będzie uzależnione od szczegółowych warunków określonych przez GDDKiA w trakcie spodziewanych negocjacji. Kluczową kwestią będzie precyzyjne określenie zakresu prac koniecznych do wykonania przed Euro 2012 – powiedział Dariusz Blocher, prezes Budimeksu.
Jak dowiedziała się "Rz" Budimex w pojedynkę jest gotowy dokończyć budowę odcinka o długości od 8 do 12 km. Do wykonania całej części budowanej dotąd przez Covec autostrady A2 będzie jednak potrzebował partnera z którym stworzy konsorcjum.
Rząd wyrzucił Chińczyków z budowy A2O odstąpieniu od umów z chińskim konsorcjum, które budowało odcinki A i C autostrady A2, GDDKiA zdecydowała 13 czerwca. Obecnie analizuje warianty dotyczące sposobu wyłonienia wykonawców, którzy dokończą budowę. Rozważana jest możliwość szybkiego wyłonienia nowych wykonawców zgodnie z prawem zamówień publicznych - w wyniku przetargu albo procedury negocjacyjnej, tak prace zostały wznowione w lipcu.
Jak informuje GDDKiA, ostateczna decyzja może być podjęta po uprawomocnieniu się odstąpienia strony polskiej od umów  z konsorcjum Covec. Zgodnie z warunkami kontraktu, uprawomocnienie się podjętej w poniedziałek przez GDDKiA decyzji nastąpi po 14 dniach, czyli 27 czerwca. Do tego czasu Covec  może jeszcze porozumieć się ze stroną polską.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA