fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Konwencja PO: film o partii i Kluzik-Rostkowska

Jan Kidawa-Błoński miał nakręcić film dla PO
Fotorzepa, Dominik Pisarek Dominik Pisarek
Na konwencję w Gdańsku zjedzie 13 tys. sympatyków i działaczy. Olechowskiego nie będzie, a ma się pojawić Kluzik-Rostkowska
W Platformie ostatnie przygotowania do dziesiątych urodzin. Wprawdzie przypadły w styczniu, ale partia postanowiła połączyć jubileusz z nieformalnym początkiem kampanii wyborczej.
Gdańska hala Ergo Arena może pomieścić ok. 12 tys. ludzi, ale w sobotę przyjechać chce ponad 13 tys. To działacze, kandydaci na posłów i sympatycy partii. Posłowie dostali polecenia, aby zorganizować autokary ze swoich regionów, które do Gdańska ich dowiozą. Ci, którzy się nie zmieszczą w hali, będą mogli wszystko oglądać na telebimach na zewnątrz.
Z doniesień medialnych wynika, że impreza może kosztować partię ok. 200 tys. zł. – To nasze święto i cieszymy się, że jest tak duże zainteresowanie – mówi Sławomir Neumann, członek pomorskich władz PO.
Na konwencji prawdopodobnie będzie Joanna Kluzik-Rostkowska, była liderka PJN. Miała dostać od władz PO propozycję startu z czołówki listy wyborczej w Rybniku lub Katowicach. Razem z nią może pojawić się też poseł Filip Libicki, który wczoraj opuścił PJN.
Jednak rozmówcy „Rz" twierdzą, że ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w ostatniej chwili. Planowany jest też występ Bartosza Arłukowicza, posła lewicy, który miesiąc temu wszedł do Klubu PO.
Oficjalna część rozpocznie się o 12. Godzinę wcześniej na pytania, które wyborcy przesłali na stronę zapytajplatforme.pl, odpowiedzą ministrowie – transmisja będzie w Internecie.
Potem gościom zostanie pokazany kilkunastominutowy film o historii Platformy. Z ustaleń „Rz" wynika, że nakręcić go miał reżyser Jan Kidawa-Błoński, mąż posłanki PO. Premier Donald Tusk, który  ma przemówić w południe, podsumuje ostatnie lata i wyznaczy kierunki na przyszłość. Ma mówić o poprawie finansów, nowych technologiach, demografii.
Gościom ma przygrywać kaszubska kapela, bo z Kaszub pochodzi Tusk. – Uroczystość jest poświęcona dziesiątym urodzinom oraz podsumowaniu czterech lat rządów. Nie będziemy jeszcze ogłaszać programu wyborczego – mówi Agnieszka Pomaska, szefowa gdańskiej PO.
Poza premierem głos mają zabrać Jerzy Buzek, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Radosław Sikorski. Na spotkaniu nie będzie nienależącego już do partii Andrzeja Olechowskiego, drugiego ze współzałożycieli PO (Maciej Płażyński zginął 10 kwietnia). Nie pojawi się też Zyta Gilowska, była wiceprzewodnicząca. Nieoficjalnie wiadomo, że nie zostali zaproszeni.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA