fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

HSBC płaci za inwestycje w piramidę Madoffa

AFP
HSBC zgodził się na wypłacenie 62,5 mln dolarów w ramach ugody zamykającej pozew złożony w Nowym Jorku przez inwestorów funduszu Thema International Fund, który stracił pieniądze w piramidzie Bernarda Madoffa
Funduszu Thema Fund stracił na inwestycjach w fundusz Madoffa 312 mln dolarów. HSBC pełnił rolę depozytariusza dla inwestorów m.in. i dla funduszu Thema Fund. Bank twierdzi, że nie był świadomy działań oszusta i przyznał, że sam stracił miliard dolarów w wyniku działań Madoffa.
Straty pozostałych funduszy na inwestycjach w piramidę Madoffa, dla których HSBC był bankiem depozytariuszem, wyniosły około 4,3 mld dolarów.
Ugoda musi jeszcze być zatwierdzona przez sąd.
Thema Fund był kontrolowany przez austriacki Bank Medici, którego główny akcjonariusz  Sonja Kohn, znana wiedeńska bankierka, znajduje się wśród pozwanych przez likwidatora majątku Madoffa.
Bernard Madoff został aresztowany w Nowym Jorku w grudniu 2008 r. W maju 2009 r. skazano go za defruadacje w jego funduszu na 150 lat więzienia.
- Ugoda z HSBC nie ma wpływu na pozostałe procesy wytyczone przeciw temu bankowi przez likwidatora majątku Madoffa - twierdzi Oren Warshavsky, prawnik reprezentujący Picarda.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA