fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mundurowi

Premia by zachęcić rezerwistów

Fotorzepa, Michał Walczak Michał Walczak
Gdy żołnierz Narodowych Sił Rezerwowych weźmie udział we wszystkich ćwiczeniach, dostanie nagrodę pieniężną
Resort obrony przygotował projekt zmian w rozporządzeniu w sprawie warunków i trybu przyznawania nagród i zapomóg żołnierzom niezawodowym.
Zgodnie z nim żołnierzowi rezerwy mającemu nadany przydział kryzysowy po każdych 12 miesiącach kalendarzowych trwania kontraktu dowódca jednostki wojskowej przyzna jednorazową nagrodę w wysokości 2 tys. zł. Warunkiem przyznania nagrody będzie odbycie przez żołnierza rezerwy ustalonych w tym okresie przez dowódcę ćwiczeń wojskowych oraz uzyskanie z tych ćwiczeń pozytywnych ocen służbowych.
Zmiana przepisów wiąże się z pilną koniecznością wprowadzenia do systemu prawnego instrumentów mających na celu motywowanie żołnierzy rezerwy do zawierania kontraktów na pełnienie służby w Narodowych Siłach Rezerwy.
Okazuje się bowiem, że dotychczasowy katalog uprawnień przewidzianych dla tej grupy żołnierzy nie daje gwarancji osiągnięcia liczebności Narodowych Sił Rezerwy na założonym poziomie 20 tys. żołnierzy rezerwy.
Przypominamy, że żołnierze NSR otrzymują przysługujące w czasie odbywania ćwiczeń wojskowych uposażenie oraz mają prawo do bezpłatnego wyżywienia i zakwaterowania. Ponadto służba w NSR daje ochronę stosunku pracy.
Wejście w życie projektowanego rozporządzenia może spowodować dodatkowe wydatki z budżetu państwa w wysokości 40 mln zł, zakładając, że nagrodę otrzymają wszyscy służący w Narodowych Siłach Rezerwy, czyli 20 tys. osób.
Zobacz więcej w serwisie:
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA