fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Minimum na fixingu

Poniedziałkowa sesja na rynku w Warszawie nie wniosła nic nowego w obraz rynku. WIG20 przy niewielkich obrotach spadł o 0,51 proc.
Poniedziałkow sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych nie zapadnie na długo w pamięci inwestorów.  Przez cały dzień na rynku nie działo się nic co mogłoby przykuć ich uwagę. WIG20 niemal przez cały dzień znajdował się pod kreską. Nawet, kiedy główny warszawski wskaźnik się zazielenił, było to na krótko, a i skala wzrostów była niewielka. Było to zaledwie 16 pkt powyżej piątkowego zamknięcia notowań. Gorzej jednak wypadła końcówka sesji. WIG20 na fixingu zaliczył minimum sesji i do wtorkowe notowania zacznie od poziomu 2868 pkt.  Spadki dotknęły także małe i średnie spółki. mWIG40 stracił na wartości 0,47 proc. zaś wskaźnik sWIG80 zakończył dzień 0,6 proc. pod kreską. Niskie zainteresowanie handlem potwierdza nie tylko  niewielka skala zmian indeksu największych spółek giełdowych ale także niewielkie obroty na rynku. Ich wartość nie przekroczyła 700 mln zł.
Spadki panowały także na pozostałych europejskich parkietach.  Szczególnie mocna okazała się strona podażowa we Francji. CAC40 stracił na wartości 0,7 proc. Lepiej za to radzili sobie inwestorzy na rynku niemieckim. W porównaniu z piątkiem DAX stracił jedynie 0,35 proc. Najlepiej zaprezentował się FTSE250, który zakończył dzień 0,2 proc. nad kreską. Pretekstem do zmian nie okazało się także otwarcie rynku w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie dostosowali się do nastrojów panujących na Starym Kontynencie i dzień zaczęli od niewielkich spadków.
Mimo tego, że WIG20 zakończył dzień na minusie, znalazły się spółki z tego indeksu, które dały zarobić swoim akcjonariuszom.  Liderem wzrostów okazał się PZU. Udziałowcy ubezpieczyciela zarobili 0,38 proc. Udany dzień mają za sobą także posiadacze akcji Bre Banku. Za papiery banku płacono na zamknięciu 339 zł, o 0,18 proc. więcej niż w piątek.  Na plusie dzień zakończyły także Bogdanka oraz Telekomunikacja Polska. Pozostałe 16 spółek z WIG20 znalazły się pod kreską. Najwięcej bo o 1,76 proc. zostały przeceniony walory CEZ. Ponad 1,5 proc. stracili także udziałowcy Krenela oraz GTC.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA