fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2012

Polacy pesymistycznie o Euro

Mecz Polska - Niemcy na Stadionie Narodowym w Warszawie jest zagrożony z powodu opóźnienia w budowie
Fotorzepa, Piotr Wittman
Polacy źle oceniają przygotowania do Euro 2012 i nie wierzą w sukces polskiej reprezentacji na mistrzostwach Europy w piłce nożnej.
Z najnowszego  sondażu Instytutu Homo Homini dla Polskiego Radia wynika, że 60 procent  ankietowanych ocenia stan przygotowań Polski do Euro 2012 jako zły. 22 procent badanych uważa, że na rok przed mistrzostwami w piłce nożnej przygotowania idą dobrze, natomiast 18 procent respondentów nie ma na ten temat zdania.
Prezes Instytutu Homo Homini Marcin Duma mówi, że na taki wynik miały wpływ ostatnie informacje o problemach z inwestycjami związanymi z EURO 2012. -  Mamy trzeźwo myślące społeczeństwo. Ten wysoki odsetek osób, które kiepsko oceniają przygotowanie Polski, wynika z ostatnich informacji o opóźnieniach na budowie stadionu narodowego w Warszawie oraz stadionu w Gdańsku - powiedział Marcin Duma.
Jeszcze gorzej badani oceniają przygotowania sportowe reprezentacji Polski. Z sondażu Instytutu Homo Homini dla Polskiego Radia wynika, że 75% ankietowanych nie wierzy w sukces polskich piłkarzy podczas Euro 2012. W zwycięstwa Polaków na mistrzostwach Europy w piłce wierzy 20 % badanych, a 5 % nie ma zdania. Marcin Duma ironizuje, iż od dawna wiadomo, że Polacy uważają się za ekspertów od polityki i piłki nożnej. - Każdy z nas mógłby być premier albo zastąpić Franciszkę Smudę - mówi Duma. - Jesteśmy bardzo krytycznymi selekcjonerami polskiej reprezentacji. Chyba jest to zdrowa postawa społeczna, bo nie nastawiamy się na sukces, a możemy być mile rozczarowani - uważa prezes Instytutu Homo Homini.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA