fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

PiS chce przykryć urodziny PO

Na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim 11 czerwca do Warszawy przyjadą młodzi ludzie z całej Polski. Na zdjęciu Zjazd Forum Młodych PiS, maj 2011 r.
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
W dniu, gdy Platforma będzie świętować 10. rocznicę, partia Kaczyńskiego ściągnie do stolicy 2 tys. młodych ludzi
11 czerwca dojdzie – jak zapowiadają politycy PiS i PO – do pierwszego przedwyborczego starcia obu ugrupowań. – Platforma rzuciła nam rękawicę, przyjmujemy wyzwanie. To, co przygotowujemy, będzie dla niej zaskoczeniem – mówi „Rz" Adam Hofman, rzecznik Klubu PiS.
Tego dnia w Gdańsku politycy PO mają świętować 10. rocznicę powstania partii. Imprezie będzie towarzyszyć posiedzenie Rady Krajowej, która ma zatwierdzić nazwiska kandydatów do parlamentu.
PiS jeszcze w połowie maja zapowiadało, że w tym samym terminie zorganizuje konwencję, na której przedstawi odświeżony program wyborczy. – Wezwiemy do debaty partię rządzącą – deklarował wtedy poseł Marek Suski.
Jak jednak dowiedziała się „Rz", władze partii zmieniły plany. PiS organizuje w tym dniu Ogólnopolską Konwencję Młodych. Do Warszawy przyjedzie ok. 2 tys. ludzi od 18 do 30 lat. – W odpowiedzi na oficjałkę PO pokażemy, że to PiS jest teraz partią popieraną przez ludzi młodych i kreatywnych – zapewnia „Rz" członek Komitetu Politycznego PiS.
Polityk nie ukrywa, że o tym, jak „przykryć" urodziny PO w gdańskiej Ergo Arenie, dyskutowały władze partii. – Widać, że PO unika debaty programowej, będzie dążyć do kampanii wizerunkowej. Po liście Donalda Tuska do członków PO musieliśmy zareagować w taki sposób – dodaje.
Tusk wystosował parę dni temu do członków partii list z zaproszeniem na ogólnopolską konwencję w Gdańsku. „(...) Naszym spotkaniem spróbujemy przekonać rodaków, że polityka nie musi mieć naburmuszonej twarzy, nie musi ciskać ciężkich słów (...)" – napisał.
– Politycy PO, których twarze są do znudzenia znane społeczeństwu, będą świętować urodziny w towarzystwie wzajemnej adoracji, a my – dyskutować o Polsce, o tym, jak ją zmieniać, by młode pokolenie nie musiało szukać szans za granicą – mówi „Rz" Marcin Mastalerek, szef Forum Młodych PiS. – Odpowiedzią na polityczne frazesy, jakie zapewne padną w Gdańsku, będzie entuzjazm i kreatywność młodych sympatyków PiS.
Według nieoficjalnych informacji „Rz" na konwencji w Hali Ursynów mają się pojawić osoby znane m.in. ze świata rozrywki, ma być ekspercki panel na temat założenia i prowadzenia firmy, spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. Zaprezentowane zostaną szczegóły „Programu PiS dla młodych". Jak informowała niedawno „Rz", głównymi jego postulatami jest walka z bezrobociem młodych i zniesienie odpłatności za drugi kierunek studiów.
– Na konwencji PO z pewnością będzie więcej młodych ludzi niż na spotkaniu z Kaczyńskim, to Platforma jest partią ludzi młodych – twierdzi posłanka Agnieszka Pomaska (PO).
PO też szykuje program dla młodych. Ogłosi go najprawdopodobniej w czerwcu.
To nie pierwsza akcja polityków pod adresem młodzieży. W maju Kaczyński spotkał się z 200 szefami młodzieżówek powiatowych PiS. A lider SLD Grzegorz Napieralski w najbliższą sobotę ogłosi „raport o stanie młodego pokolenia".
masz pytanie, wyślij e-mail do autora w.wybranowski@rp.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA