fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Festiwal Wybrzeże Sztuki rozpocznie się 26 czerwca i potrwa do 10 lipca.

"Koza, albo kim jest Sylwia?"
materiały prasowe
Najciekawsze, najbardziej kontrowersyjne i najgłośniejsze spektakle ostatnich lat na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku i Sopocie
Festiwal Wybrzeże Sztuki rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 26 czerwca i potrwa do 10 lipca.
Pierwszy dzień upłynie z warszawskim Och-Teatrem i  spektaklem "Koza, albo kim jest Sylwia?". Sztuka Edwarda Albee'ego w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas, to poruszająca, tragiczna ale i zabawna opowieść o uprzedzeniach, zrozumieniu, miłości i nienawiści. Wystąpią Maria Seweryn i Piotr Machalica. Zobacz galerię zdjęć
30 czerwca na Dużej Scenie widzowie zobaczą kontrowersyjny spektakl Teatru Polskiego w Bydgoszczy - Babel, według tekstu noblistki Elfriede Jelinek w reżyserii Mai Kleczewskiej. Przedstawienie stawia fundamentalne pytania dotyczące umierania, religii i wojny.
1 lipca na Scenie Kameralnej odbędzie się premiera "Willkommen w Zoppotach" Adolfa Nowaczyńskiego w reżyserii Adama Orzechowskiego, zjadliwej satyry na prowincjonalną i snobistyczną Polskę i Polaków, którzy z tęsknotą patrzą w stronę mitycznego Zachodu. Premiera odbędzie się zarówno w ramach Festiwalu jak i z okazji polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.
W lipcu pokazane zostaną również spektakle: "Utwór o matce i ojczyźnie" Bożeny Keff w reżyserii Jana Klaty (Teatr Polski we Wrocławiu), "O północy przybyłem do Widawy, czyli opis obyczajów III", według scenariusza i w reżyserii Mikołaja Grabowskiego (Teatr Imka), "T.E.O.R.E.M.A.T." według Piera Paolo Pasoliniego w reżyserii Grzegorza Jarzyny z TR Warszawa.
9 i 10 lipca na Scenie Kameralnej w Sopocie Babel 2!  Tym razem Maja Kleczewska będzie pracować ze studentami IV roku Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST (spektakl dyplomowy).
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA