fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nowe tory za 2 mld zł

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy na budowę Lokalnych Centrów Sterowania w Iławie i Malborku na trasie Warszawa — Gdynia. Kontrakty dostały Budimex i Trakcja Polska
Budowa LCS Iława, czyli m.in. modernizacja 52,1 km torów między Zajączkowem Lubawskim i Suszem czy budowa 11 przejść dla zwierząt jest wart 758,3 mln zł netto. Zrealizuje go konsorcjum firm z Budimeksem na czele. Prace mają zakończyć się w ciągu 30 miesięcy. Realizacja kontraktu LCS Malbork obejmuje budowę 51 km torów między Prabutami i Szymankowem, budowę 2 mostów, 11 wiaduktów i dwóch przejść pod torami dla pieszych. Wartość umowy, którą PKP PLK podpisała z konsorcjum w skład którego wchodzi m.in. Trakcja Polska i Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury to 868,9 mln zł netto. Roboty potrwają do listopada 2013 roku.
Obie inwestycje mają przyczynić się do podniesienia prędkości na trasie z Warszawy do Gdyni do 160 km /h dla zwykłych pociągów i do 200 km /h dla pociągów z wychylnym pudłem. Projekt ma być współfinansowany z dotacji unijnych przyznanych w ramach rządowego programu Infrastruktura i Środowisko.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA