fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

TPSA przeciwko DPTG: początek austriackiej batalii

Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Dziś w austriackim sądzie powszechnym odbyła się pierwsza rozprawa z wniosku Telekomunikacji Polskiej, która dochodzi unieważnienia orzeczenia Trybunału Arbitrażowego z Wiednia w sporze z duńską firmą DPTG
- Strony zostały zobowiązane aby do 14 lipca dostarczyć swoje roszczenia w tej sprawie. Została wyznaczona też kolejna rozprawa w sądzie na 8 września – poinformował Mikkel Danvold, rzecznik GN Store Nord, spółki do której należy DPTG.
TP chce, aby w tej instancji uchylono niekorzystne dla niej orzeczenie z 2010 roku. Arbitrzy orzekli wtedy, że powinna zapłacić Duńczykom blisko 1,6 mld zł z tytułu podziału przychodów światłowodu wybudowanego dla jej prawnego poprzednika przez DPTG w latach 1991-1993.
Z informacji przedstawionej przez Danvolda wynika, że dzisiejsza – pierwsza - rozprawa nie przyniosła na razie żadnych rozstrzygnięć, co wskazuje, że także i ta faza ma przed sobą wielomiesięczną perspektywę.
9 marca warszawski sąd okręgowy odroczył rozprawę w sprawie uznania niekorzystnego dla TP orzeczenia Trybunału Arbitrażowego na terytorium Polski. Nie podano daty kolejnej rozprawy. Powodem odroczenia były kwestie formalne: obie strony poprosiły o dodatkowy czas na zapoznanie się z dokumentami lub ich tłumaczenie.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA