fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Nowe kontrakty Famuru i Kompanii Węglowej

Famur, giełdowy producent maszyn i urządzeń dla górnictwa, podpisał w okresie od 24 stycznia do 22 marca 2011 szereg kontraktów z Kompanią Węglową, na łączną sumę ponad 94 mln zł – poinformowała spółka
Umowa z KW o największej wartości opiewała na 27,9 mln zł i dotyczyła dostawy obudów ścianowych dla kopalni Ziemowit. Ponadto, wśród kontraktów zawartych z Kompanią w tym okresie, znalazła się umowa z kopalnią Chwałowice na kwotę 25,7 mln zł. Kontrakt z kopalnią Ziemowit został zawarty przez konsorcjum Fazos i Towarzystwo Leasingowe K4. Dotyczy leasingu wraz dostawą 118 kompletów sekcji obudów zmechanizowanych obudowy Fazos o zakresie pracy 2,4-4,5 m, a także wykonania nowej magistrali ciśnieniowej i spływowej. Natomiast kontrakt z kopalnią Chwałowice dotyczy leasingu i dostawy 166 sekcji obudowy zmechanizowanej (o zakresie pracy 1,4-2,7 m), a także wysokociśnieniowego agregatu pompowego. Oba zalecenia będą realizowane w 2011 r.
– W ostatnich miesiącach obserwujemy zwiększenie intensywności przetargów ogłaszanych przez Kompanię Węglową. Ten trend bardzo nas cieszy, gdyż odzwierciedla wzrost inwestycji kopalń należących do KW w nowy i nowoczesny sprzęt górniczy. Ponadto, kolejne umowy – które podpisujemy z Kompanią – pokazują trwałość i bardzo dobre perspektywy naszej współpracy. Urządzenia Famuru wpływają nie tylko na zwiększenie efektywności wydobycia, ale także na poprawę bezpieczeństwa górników, co sprawia, że nasza oferta jest niezwykle atrakcyjna dla kopalń – mówi Waldemar Łaski, prezes Famuru.
Grupa Famur współpracuje nie tylko z Kompanią Węglową, ale także z KHW i JSW. W ostatnim czasie zrealizowała na ich rzecz szereg kontraktów o znacznej wartości, np. z Jastrzębską Spółką Węglową od lipca 2009 r. do lipca 2010 r. za 64 mln zł, a z Katowickim Holdingiem Węglowym w okresie od sierpnia 2009 r. do października 2010 r. za 100,8 mln zł.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA