fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Libretto amaro - opera w filmie

19 marca ruszyły zdjęcia do filmu pod roboczym tytułem "Libretto amaro". Scenariusz nawiązuje do wydarzeń z włoskiej opery "Adriana Lecouvreur" autorstwa Francesco Cilea, z której zaczerpnięto wątek rywalizacji dwóch artystek
Twórcy chcą w stylistyce filmu nawiązać do swojej poprzedniej produkcji pod tytułem "Ścierwodziad" prezentowanym na zeszłorocznym festiwalu w Gdyni w Konkursie Młodego Kina.  - Chcemy osiągnąć podobną atmosferę nieustannej niepewności i wiszącego gdzieś w powietrzu zagrożenia. Angielskie dialogi dodatkowo mają wzmocnić obcość bohaterów - powiedział  reżyser Ben Talar ("na cz@tach", "Antek").
Film jest amerykańsko-polsko-włoską koprodukcją, kręcony będzie na warszawskiej Ochocie. W obsadzie "Libretto amaro" znaleźli się amerykańska aktorka Klara Landrat oraz znany z głównej roli w "Ślepym trafie" Dariusz Bronowicki. Ilustracją muzyczną zajmie się włoski kompozytor filmowy Luigi Maiello. - W filmie gram Adrianę, która tylko pozornie wydaje się być kruchą i delikatną dziewczyną. Kiedy jej charakter zostanie wystawiony na próbę, będzie musiała walczyć do ostatniego tchu - opowiada odtwórczyni głównej roli Klara Landrat.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA