fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Miliarderzy do wzięcia

Najmłodszym na liście miliarderów jest współzałożyciel Facebooka Dustin Moskovitz. Ma 26 lat oraz majątek wart 2,6 mld USD
Bloomberg
Na świecie żyje rekordowa liczba miliarderów, ale tylko 14 proc. z nich jest do wzięcia — podał dwutygodnik „Forbes”
- Istnieje możliwość spotkania takiego bogacza, zakochania się i życia z nim długo i szczęśliwe, choć to mało prawdopodobne — stwierdziła szefowa działu w „Forbesie", Luiza Kroll po przeanalizowaniu dorocznej listy najbogatszych ludzi świata, opublikowanej tydzień temu.
Z 1210 miliarderów tylko 175, w tym 48 kobiet, jest stanu wolnego. Trzydzieści sześć osób nigdy nie miało żony czy męża, 81 jest po rozwodzie, 6 żyje w separacji, a 52 owdowiało.
Co więcej, wielu teoretycznie do wzięcia z tego grona, m. in. Dustin Moskovitz, Mark Zuckerberg i Sean Parker z Facebooka, jest już na poważnie zaangażowanych — podkreśliła Kroll.
Łączny majątek ocenianych skoczył o 25 proc. do 4,5 bln dolarów, średni majątek netto do 3,7 z 3,5 mld. Najbogatszym jest nadal Meksykanin Carlos Slim (74 mld, bo zarobił dalsze 20,5 mld), przed Billem Gatesem (43 + 3 mld) i Warrenem Buffettem (47 + 3 mld).
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA