fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Rozmowy z Rafako o sprzedaży ZE PAK zakończone

Elektrownia Pątnów II w Koninie
Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Ministerstwo Skarbu odstąpiło od negocjacji z Rafako w sprawie sprzedaży akcji Zespołu Pątnów-Adamów-Konin i dwóch kopalni węgla brunatnego
Oznacza to, że akcje ZE PAK mogą w tym roku trafić na giełdę. Takiego scenariusza nie wykluczał niedawno wiceminister skarbu Jan Bury. I również teraz ministerstwo potwierdza taki plan. - W porozumieniu z pozostałymi akcjonariuszami ZE PAK planowane jest wprowadzenie akcji spółki do publicznego obrotu i sprzedaż akcji GPW - możemy przeczytać w komunikacie resortu.
Aby wprowadzić spółkę na GPW, trzeba jednak porozumienia z Elektrimem, który sprawuje kontrolę operacyjną w zespole elektrowni. Wygląda na to, że tym razem Skarb Państwa dostanie zielone światło w tej sprawie. - Elektrim zachowuje kontrolę operacyjną w ZE PAK i swój pakiet akcji - wyjaśnia w rozmowie z "Rz" Zygmunt Solorz-Żak, główny udziałowiec Elektrimu. Odpowiada mu scenariusz, zgodnie z którym akcje Skarbu Państwa zostałyby zbyte na giełdzie, ale pod jednym warunkiem: zespół elektrowni przejmie dwie kopalnie węgla brunatnego Adamów i Konin, od których dostaw surowca jest uzależniony. Nieoficjalnie już od jakiegoś czasu wśród osób zbliżonych do rozmów między Rafako a Skarbem Państwa wspominało się, że to właśnie losy tych dwóch dostawców węgla uniemożliwiają osiągnięcie porozumienia w sprawie prywatyzacji ZE PAK.
 
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA