fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Lech bliżej Śląska

Ryszard Grobleny
Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Prezydenci Poznania i Wrocławia wymienili się dziś koszulkami piłkarskich klubów, którym na co dzień kibicują. To reakcja na dramatyczne wydarzenia z soboty.
W weekend podczas turnieju trampkarzy we Wrocławiu, grupa pseudokibiców Śląska pobiła dwóch mężczyzn w niebieskich koszulkach z napisem "Lech 2001". Napadnięci to ojcowie chłopców, którzy brali udział w zawodach. Według niektórych świadków goście z Poznania mieli zachowywać się prowokacyjnie - m.in. wznosić okrzyki obrażające wrocławski klub. Policja potwierdza, że byli pod wpływem alkoholu. - Bez względu jednak na okoliczności zdarzenia, pobicie jest rzeczą absolutnie naganną. Prowadzimy w tej sprawie intensywne śledztwo. Sprawcy na pewno zostaną zatrzymani - podkreśla Paweł Petrykowski, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Tymczasem prezydenci obydwu miast postanowili odpowiedzieć na wydarzenia gestem przyjaźni. Dziś Ryszard Grobelny i Rafał Dutkiewicz wymienili się koszulkami Lecha i Śląska. Doszło do tego w Warszawie, gdzie obydwaj biorą udział w zjeźnie Unii Metropolii Polskich. - Ostatnie wydarzenia we Wrocławiu pokazują, że przed nami długa droga do przywrócenia normalności nie tylko na stadionach, ale i na osiedlach, czy ulicach. Tym symbolicznym gestem chcę pokazać, że szacunek należy się nie tylko swoim, ale i obcym. A o tym kto jest lepszy, niech rozstrzyga rywalizacja na boisku, a nie poza nim - podkreśla Grobelny.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA