fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finansowanie

Spready, czyli dodatkowe koszty przy kredytach

Rzeczpospolita
Kolejne miesiące nie powinny już przynieść dalszych obniżek
Spread to różnica między kursem kupna a sprzedaży waluty, na której dodatkowo zarabiają banki przy kredytach walutowych.
W lutym wysokość spreadów dla euro i franka szwajcarskiego pozostała na niezmienionym poziomie – odpowiednio: 23 i 20 groszy. Obniżce uległ natomiast spread dla dolara: z 18 do 17 groszy – wylicza Marcin Zienkiewicz, analityk porównywarki Comperia.pl.
Natomiast w ujęciu procentowym możemy zauważyć spadek spreadów dla wszystkich powyższych walut od 0,05 – 0,07 pkt proc. Najmniejsza z tych wartości dotyczy franka szwajcarskiego, najwyższa europejskiej waluty, a spread w ujęciu procentowym dla dolara spadł o 0,06 pkt proc.
Zdaniem Zienkiewicza kolejne miesiące nie powinny już przynieść dalszych obniżek spreadów, szczególnie w przypadku euro i dolara. – Nadzieję daje natomiast frank szwajcarski, dla którego choćby w lutym ubiegłego roku spread walutowy wynosił 2 grosze mniej. Wydaje się jednak, że ta obniżka będzie możliwa dopiero po stabilizacji na rynkach finansowych – uważa Zienkiewicz.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA