fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Kolejny indeks warszawskiej giełdy

Giełda Papierów Wartościowych razem ze spółką BondSpot uruchomiła pierwszy w Polsce indeks obligacji skarbowych
Nowo utworzony indeks jest indeksem dochodowym, uwzględniającym w swojej wycenie zmiany kursów obligacji, wartości narosłych odsetek oraz dochody z reinwestycji kuponów odsetkowych. W jego skład wchodzą obligacje denominowane w złotówkach, będące obligacjami zerokuponowymi, a także obligacje o stałym oprocentowaniu.
– Nowo utworzony indeks ma być informacją dla inwestorów o wynikach podejmowanych przez nich inwestycji w portfele obligacji skarbowych, ma udostępnić narzędzie rynkowe będące punktem odniesienia dla oceny efektywności własnych strategii inwestorów. W przyszłości indeks ten stanie się podstawą do tworzenia nowych instrumentów – powiedział prezes BondSpot Jacek Fotek.
[wyimek]332 mld zł wyniosły obroty na Treasury BondSpot Poland w 2010 r.[/wyimek]
Indeks jest wyliczany na podstawie kursów ustalanych podczas dwóch sesji fixingowych. Pierwsza publikowana wartość opiera się na wartości otwarcia publikowanej o godzinie 10.30. Ostateczną wartością indeksu jest wartość zamknięcia z godziny 16.45.
W pierwszym portfelu indeksu znalazło się 16 obligacji: cztery serie obligacji zerokuponowych oraz 12 serii obligacji o oprocentowaniu stałym.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA