fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

America Movil myśli o zakupie Polkomtela

Bloomberg
Działający m.in. w Meksyku, Panamie i Kolumbii operator komórkowy America Movil rozważa, czy złoży ofertę na zakup akcji Polkomtela, operatora sieci Plus
Taką informację podaje agencja Reuters, powołując się na prezesa America Movil, Daniela Hajja Aboumrada. Miał on udzielić wypowiedzi w tej sprawie w Barcelonie, gdzie trwa kongres branży telefonii mobilnej.
Według agencji, America Movil, telekom należący do Carlosa Slima, najbogatszego człowieka świata według magazynu Forbes, dopiero w przyszłym tygodniu podejmie decyzję w tej sprawie.
Byłaby to bodaj pierwsza inwestycja w Europie grupy kontrolowanej przez syna libańskiego emigranta. Slim znany jest bowiem z entuzjastycznych wypowiedzi dotyczących przyszłości i potencjału Ameryki Łacińskiej.
W ubiegłym roku polska edycja magazynu Forbes zestawiła Zygmunta Solorza-Żaka i Carlosa Slima porównując ich strategie. Wiadomo, że Solorz-Żak także jest zainteresowany Polkomtelem oraz że buduje konsorcjum, które ma mu pomóc przejąć sieć Plus. Jak informowaliśmy, oprócz wymienionych podmiotów polskim telekomem interesują się także hiszpańska Telefónica (jest jednym z bardziej znaczących graczy w Ameryce Łacińskiej), szwedzka TeliaSonera i norweski Telenor.
Konsorcja budują także globalne fundusze private equity. Według nieoficjalnych informacji, wstępne oferty na zakup akcji Polkomtela mają być składane w okolicy 21 lutego.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA