fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

PKP Intercity podnosi ceny

Fotorzepa, Michał Walczak Michał Walczak
Od 15 lutego wzrosną ceny biletów na przejazdy pociągami PKP InterCity. Wartości podwyżek wahać się będą od 30 groszy do 4,3 złotego
Oznacza to średnią podwyżkę cen biletów kolejowych o 3,43 proc. Przejazd tanimi pociągami TLK zdrożeje w drugiej klasie nawet o 2,5 zł. Minimalna podwyżka na niektórych trasach ma wynosić 30 groszy. Bilety na pociąg Express InterCity zdrożeją od ok. 70 groszy do 4,3 zł.
Po zmianie, za jednorazowy bilet na przejazd w 2 klasie np. z Warszawy do Lublina, pociągiem TLK, pasażer bez żadnej ulgi zapłaci 38,50 zł, czyli o 1,10 zł więcej. Na trasie z Warszawy do Łodzi będzie to o 1,20 zł więcej. Jeśli pasażer chciałby się wybrać pociągiem EIC z Gdyni do Warszawy nowa cena wyniesie 119,50 zł (wraz z miejscówką), czyli wzrośnie o 4,00 zł.
Bez zmian mają pozostać ceny biletów Weekendowych, Podróżnika, biletów odcinkowych okresowych, miejscówek biletów dodatkowych na miejsca sypialne i do leżenia oraz wydawanych wg oferty specjalnej Biletów Rewelacyjnych, pozostaną bez zmian. — Podwyżki są spowodowane m.in. wzrostem kosztów energii — mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik PKP Intercity.
Wcześniej, z dniem 1 stycznia podwyżkę klientom zafundowały Przewozy Regionalne. — Średnia cena biletu wzrosła o ok 33,5 proc. - mówi Piotr Olszewski, rzecznik przewoźnika. — Było to spowodowane m.in. wzrostem podatku VAT - dodaje Olszewski.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA