fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Solorz zainteresowany Polkomtelem

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Zygmunt Solorz- Żak, właściciel telewizji Polsat powiedział, że jest zainteresowany inwestycją w Polkomtela, operatora sieci telefonii komórkowej Plus
- Jestem zainteresowany zakupem Polkomtela. Póki co nie możemy zrobić tego sami, prowadzimy rozmowy z rożnymi funduszami. Na razie nie dostaliśmy jednak żadnego zaproszenia ze strony sprzedających. Jeśli takowe otrzymamy zastanowimy się nad inwestycją - powiedział Zygmunt Solorz-Żak po konferencji NFI Midas.
Właściciel Polsatu powiedział też, że rozważa inwestycje w Midasa.
- Moim zdaniem jest czas na konsolidację kapitałową spółek telekomunikacyjnych, które do tej pory tylko ze sobą współpracowały.
Solorz może objąć akcje Midasa, które spółka wyemituje w przyszłym roku jeśli nie wszyscy dotychczasowi akcjonariusze skorzystają z prawa poboru.
Głównym celem emisji jest przejęcie spółki Mobyland od Aero2, które jest pośrednio znaczącym akcjonariuszem Midasa.
Midas 19 kwietnia podpisał porozumienia z Aero 2. Na mocy porozumienia Aero 2 objęło 20 tys. bonów serii MID0611B o wartości nominalnej 20 mln zł. Grupa Midasa i Aero 2 współpracują pod względem technologicznym. CenterNet korzysta z infrastruktury budowanej przez Aero 2.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA