fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo

Jarocin

Herb Jarocina
Urząd Miasta
Z okazji 20-lecia reaktywowania samorządu terytorialnego w Polsce prezentujemy najważniejsze wydarzenia w samorządach
Opisy powstały na podstawie odpowiedzi samorządów na ankietę Związku Miast Polskich pod tytułem „Najważniejsze wydarzenia i hity 1990-2010”. Związek przygotowuje rocznicową publikację multimedialną.
Najważniejsze wydarzenia ostatnich 20. lat samorządu Jarocina.
[srodtytul]Festiwal[/srodtytul]
Festiwal w Jarocinie, definiujący w latach 80-tych XX wieku polską muzykę rockową - w roku 1994 zniknął z muzycznej mapy kraju. Odrodził się w 2005 roku. Przed nami edycja jubileuszowa. Trzydzieści lat po swoich narodzinach Jarocin Festiwal na nowo wrósł w rodzimy krajobraz muzyczny i nadal jest symbolem miasta. Zapraszamy do Jarocina w dniach 16 – 18 lipca 2010 r.
[srodtytul]Kompleks sportowo – rekreacyjny Jarocin Sport[/srodtytul]
W 2005 roku Spółka Jarocin Sport rozpoczęła rozbudowę obiektu hotelowego. Stworzone zostały warunki do organizowania szkoleń i konferencji, imprez sportowych oraz uroczystości rodzinnych.
W roku 2007 podpisana została wstępna umowa z UEFA na przyjęcie drużyn piłkarskich podczas Euro 2012.
Z początkiem roku 2010 do użytku oddana zostanie hala widowiskowo-sportowa wraz z Centrum SPA&Wellnes i krioterapią. W hali mieścić się będzie centrum aerobiku, fitness i squash. W roku 2009 rozpoczęła się również rozbudowa obecnej pływalni o część rekreacyjną, wybudowanie Aquaparku, centrum saun, solarium, jacuzzi.
[srodtytul]Przejmowanie oświatowych zadań gminy[/srodtytul]
Od 2004 roku gmina konsekwentnie przekształcała małe szkoły i przedszkola w placówki niepubliczne - likwidując szkoły publiczne i zakładając szkoły niepubliczne, prowadzone przeważnie przez organizacje pozarządowe. Obecnie gmina prowadzi 22 placówki (9 szkół podstawowych, 6 gimnazjów, 7 przedszkoli), funkcjonuje 19 placówek niepublicznych (6 szkół podstawowych, 4 gimnazja, 9 przedszkoli).
Czyni to gminę Jarocin jednostką o najwyższym odsetku placówek niepublicznych w Polsce.
[srodtytul]Skanalizowanie gminy Jarocin[/srodtytul]
Przedsiębiorstwo wodociągów i kanalizacji w Jarocinie rozpoczęło rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej w 2002 r. W planie rozwoju i modernizacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2010-2014 przewiduje się budowę ponad 23 km sieci.
[srodtytul]Zagospodarowanie odpadów[/srodtytul]
W 2008 roku przedstawiciele 17 gmin z 6 powiatów podpisali wspólnie porozumienie międzygminne w zakresie realizacji systemu gospodarki odpadami i osadami ściekowymi. W ramach pierwszego tego typu porozumienia w województwie wielkopolskim odpady komunalne z terenu 17 gmin będą segregowane, utylizowane i poddawane procesowi recyklingu na terenie zakładu zagospodarowania odpadów, który powstanie na ponad 30 hektarach w Witaszyczkach.
Zakład, od 2013 roku, ma obsługiwać ponad 193.000 mieszkańców, a po włączeniu się gminy Śrem będzie to ponad 240.000 mieszkańców.
[ramka][b][link=http://www.rp.pl/galeria/435968,1,438235.html]Zobacz galerię zdjęć[/link][/b][/ramka]
Źródło: Związek Miast Polskich
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA