fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Team US F1 na skraju bankructwa

Amerykański zespół US F1, który w marcu ma zadebiutować w mistrzostwachświata Formuły 1, znalazł się na skraju bankructwa i jego starty w tej prestiżowej rywalizacjikierowców stoją pod wielkim znakiem zapytania - napisał "The New York Times".
Zespół, który ma siedzibę w Charlotte odwołał w ostatniej chwili zaplanowane na ten tydzień testy swojego bolidu oraz spotkania z dziennikarzami. Z nieoficjalnych źródeł, na które powołują się dziennikarze wynika, że szefowie teamu nie otrzymali od sponsorów obiecanych pieniędzy.
Informacje te potwierdzają doniesienia argentyńskiej prasy, która twierdzi, że w tym tygodniu szefowie US F1 poinformowali o trudnej sytuacji 28-letniego Argentyńczyka Jose Marię Lopeza, jedynego kierowcę, jakiego dotychczas zatrudnili.
Od pewnego czasu mówi się, że miejsce amerykańskiej ekipy może zająć serbski team Stefan Grand Prix. W styczniu przejął on majątek pozostawiony przez Toyotę, która wycofała się z Formuły 1 po ostatnim sezonie. Jego szefowie już prowadzą zaawansowane rozmowy z Japończykiem Kazukim Nakajimą i Kanadyjczykiem Jacquese'm Villeneuve'm, a w dniach 25-28 lutego zaplanowali testy bolidów na torze portugalskim Portimao na wybrzeżu Algarve.
Szanse na występy w cyklu Grand Prix ekipa Stefan GP ma bardzo duże, bowiem z podobnymi problemami finansowymi, co US F1, zmaga się też hiszpański Campos Meta.
Źródło: Fotorzepa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA