fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Strzeż się tych miejsc

DISCOVERY CHANNEL
Donald MacIntyre, brytyjski dziennikarz śledczy, zaprasza na nietypowe wycieczki. Zagląda w nieznane dla przeciętnego turysty zaułki światowych metropolii i próbuje poznać ich przestępczy światek
Wyruszasz w podróż z przewodnikiem pod pachą i sądzisz, że dowiesz się wszystkiego o miejscu, które odwiedzasz? – pyta retorycznie MacIntyre. I odpowiada: – Każde miasto posiada swoje skryte tajemnice, których nie chcą poznać autorzy turystycznych broszurek.
W pierwszym odcinku podróżniczego cyklu Donald dołącza do policji Miami i dowiaduje się, że to znane z blichtru miasto jest siedzibą Zoe Pound – jednego z najgroźniejszych i najbardziej bezwzględnych gangów w USA. MacIntyre zagłębia się w mroczny i niebezpieczny świat, aby się zorientować, jakimi pobudkami kieruje się ta zorganizowana grupa przestępcza.
Przekonuje się, że jej członkowie nie działają dla zdobycia pieniędzy, ale by dać upust frustracji związanej z ciężkim losem ich pobratymców. W drugim odcinku „Ciemnej strony miasta” dziennikarz wyrusza do Paryża. Stolica Francji jest jednym z najbardziej podziwianych miast świata, ale bez przerwy wstrząsają nią uliczne zamieszki.
W ciągu ostatnich kilku lat do rozruchów dochodziło wielokrotnie. Młode pokolenie imigrantów z przedmieść czuje się dyskryminowane przez francuskie społeczeństwo. MacIntyre chce się dowiedzieć, dlaczego zamieszki zakłócają spokój tej turystycznej mekki i spotyka się z pewnym kontrowersyjnym politykiem.
Kolejny odcinek poświęcony będzie Kapsztadowi w RPA, gdzie nowy narkotyk o nazwie Tik spowodował ostatnio 70-procentowy wzrost przestępczości narkotykowej. MacIntyre odkrywa, kto kontroluje lukratywny handel zakazanymi substancjami. Dowiaduje się też, jak niezwykłych metod chwytają się mieszkańcy Kapsztadu, aby chronić się przed przestępcami.
Potem wyrusza do Neapolu – miasta o bogatej i bujnej historii, którego ulice uzyskały status światowego dziedzictwa kultury. Te same ulice są jednak siedzibą najbogatszej i najbardziej niebezpiecznej organizacji przestępczej świata. Camorra kontroluje przestępczość w mieście, osiągając przychody ok. 30 miliardów euro rocznie. Mając około 7000 aktywnych członków, jest pięciokrotnie liczniejsza od mafii sycylijskiej.
Zdjęcia Discovery Channel
[i]Ciemna strona miasta | 23.30 | Discovery channel | PONIEDZIAŁEK[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA