fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Smuteczki szczeniaka

TVN 7
Jak wiadomo z wiersza „Psie smutki” Jana Brzechwy, najlepsi przyjaciele ludzi mają rozmaite powody do zmartwień.
„Na brzegu błękitnej rzeczki
Mieszkają małe smuteczki.
Ten pierwszy jest z tego powodu
Że nie można wchodzi do ogrodu
Drugi – że woda nie chce być sucha
Trzeci – że mucha wleciała do ucha...”.
Muffinowi, szczeniakowi rasy golden retriever z australijskiego filmu „Napoleon”, znudziło się zwykłe życie czworonoga. Chciałby zostać dzikim psem i odziedziczyć imię po legendarnym francuskim cesarzu. Ale jak opuścić przytulne mieszkanie swoich właścicieli w Sydney i dostać się na bezdroża, po których biegają sfory dingo?
Muffinowi pomaga przypadek. Podczas zabawy z dziećmi piesek wchodzi do kosza z balonami, przypadkowo rozwiązując przytrzymujący go sznurek. Szczeniak unosi się w przestworza, a wiatr zanosi kosz na kamienistą wyspę, gdzie Muffin będzie musiał się nauczyć, jak przetrwać. Na szczęście oprócz wrogów (bardzo niebezpieczny kot) spotka przyjaciół, którzy chętnie mu pomogą.
Wśród nich znaleźli się chyba wszyscy reprezentanci australijskiej fauny: od misiów koala po kangury. Nie zabraknie zabawnej rodziny pingwinów i papugi. Wszystkie zwierzęta zostały obdarzone ludzkim głosem, ale twórcy zrezygnowali z animacji komputerowej, która miałaby sprawiać wrażenie, że Muffin i reszta mówią.
Jan Brzechwa pisał, że najlepsza na psie smuteczki jest miseczka mleczka. Dlatego główny bohater, po wielu perypetiach i spotkaniu z dzikimi psami, wróci jednak stęskniony do swojej mamy i właścicieli...
[i]Napoleon | tvn 7 | 15.30 | SOBOTA | 11.00 | NIEDZIELA[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA