fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Niewielkie podwyżki cen w styczniu

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
>> 0,4 proc. – średnio o tyle wzrosły ceny mieszkań w styczniu br., w porównaniu z grudniem ub.r. w grupie najdroższych aglomeracji, w skład której wchodzą Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Gdańsk, Gdynia i Sopot – wyliczyli analitycy z portalu Szybko.pl i Expandera, prognozując, że w najbliższych miesiącach nie nastąpią znaczne zmiany stawek.
>> [b]We Wrocławiu[/b] (gdzie średnia cena mkw. to dziś 6,4 tys. zł) i Gdańsku (6,18 tys. zł za mkw.) średnie ceny ofertowe wzrosły o 1,6 proc., w Sopocie (10 tys. zł za mkw.) i Poznaniu (5,78 tys. zł) – o 1 proc.
>> Kosmetyczne obniżki odnotowano [b]w Warszawie[/b], gdzie w grudniu ub.r. mkw. używanego mieszkania kosztował średnio 8270 zł, a w styczniu – o 10 zł mniej.
>> W ofercie rynku wtórnego dominują dwu-, trzypokojowe mieszkania, które stanowią odpowiednio 42 i 33,5 proc. wszystkich ogłoszeń. Kawalerek jest nieco ponad 13 proc., mieszkań z czterema pokojami – 9,4 proc.
>> Najtańsze kawalerki można znaleźć [b]w Gdańsku i Poznaniu[/b]. Tu ceny zaczynają się od 5,4 tys. zł za mkw. [b]W Krakowie i Gdyni[/b] najniższe ceny to 5,5 tys. zł za mkw., a w stolicy – 7 tys. zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA