fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Bardzo mocne męskie trio

Tomasz Jachimek (w środku) jest tu nie tylko aktorem, ale i autorem
Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Znają go doskonale widzowie „Szkła kontaktowego” w stacji TVN 24 i bywalcy przeglądów kabaretowych. Tomasz Jachimek tym razem wystąpi w podwójnej roli wykonawcy i autora tekstu najnowszej premiery w Teatrze Konsekwentnym
Połączenie teatru i kabaretu rzadko się udaje. Satyryczne żarty doskonale sprawdzają się w luźnej atmosferze klubów, ale gorzej na scenie. W przypadku Tomasza Jachimka, którego skecze bawią często słuchaczy radiowej Trójki, ta zasada nie do końca się sprawdza.
Jachimek jest bowiem też autorem kilku monodramów: „Mężczyzna sukcesu – koncert solo” czy „Reflektor na tatę”. Największym jego dramatopisarskim sukcesem okazał się „Kolega Mela Gibsona”, wykonywany przez Mirosława Neimana w Teatrze Korez w Katowicach. Prezentowany na Przeglądzie Monodramu Współczesnego w 2008 roku „Kolega...” otrzymał główną nagrodę.
W zeszłym roku Tomasz Jachimek na zaproszenie Teatru Konsekwentnego poprowadził Noc Monodramów Kabaretowych rozpoczynającą kolejny przegląd. W tym zdecydował się na bardziej intensywną współpracę z Konsekwentnymi.
Ich pierwsza premiera w tym roku wykorzystuje jego tekst portretujący kryzys mężczyzny po trzydziestce. Główny bohater Adaś po przejściu pierwszego zawału dowiaduje się od swojego lekarza o konieczności zasadniczej zmiany dotychczasowego trybu życia.
Na scenie zobaczymy Tomasza Jachimka w towarzystwie Adama Sajnuka i Jerzego Jana Połońskiego. To będzie mocne męskie uderzenie do tytułowej trzeciej potęgi.
[i] „[Ja]3, czyli dwa do jednego”, komedia, reż. i wyk. Tomasz Jachimek, Adam Sajnuk, Jerzy Jan Połoński, Teatr Konsekwentny, ul. Boleść 2, bilety: 35 – 40 zł, rezerwacje tel. 0504 266 063, premiera: sobota (14.02), godz. 19.15, spektakle: niedziela (15.02), godz. 19.15[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA