fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Walentynki i klasyka

Aga Mikolaj (fot: Monika Werneke)
Życie Warszawy
Ułożenie muzycznego programu na walentynki składającego się z arii czy duetów jest trudne, a kłopot polega na bogactwie wyboru. Tematem niemal wszystkich oper są przecież miłosne perypetie jej bohaterów.
[b]W Filharmonii Narodowej[/b] – ul. Jasna 5, tel. 22 551 71 30, piątek (12.02) godz. 19.30, sobota (13.02) godz. 18 – przekona nas o tym dwójka solistów: Aga Mikolaj i Alexander Pinderak. Oboje studiowali w Polsce, dziś występują na scenach zachodnioeuropejskich, rzadko odwiedzając nasz kraj.
Aga Mikolaj, czyli Agnieszka Mikołajczyk, związana jest przede wszystkim ze Staatsoper w Monachium, Alexander Pinderak osiadł w Wiedniu, śpiewa w tamtejszej Volksoper oraz Staatsoper.
Liryczny sopran Agnieszki powinien ukazać blask w nostalgicznej arii Rusałki z opery Dvořaka, zakochanej w przystojnym Księciu oraz w arii Małgorzaty odkrywającej miłość do Fausta. Alexander zaśpiewa lament Nemorina z „Napoju miłosnego” Donizettiego oraz jako Don Jose wyzna uczucie Carmen. Oboje wystąpią też w duecie z najsłynniejszej operowej love story, jaką jest „Cyganeria” Pucciniego.
Część drugą wypełnią fragmenty słynnego musicalu Bernsteina „West Side Story”. To przeniesiona w realia XX-wiecznego Nowego Jorku historia szekspirowskich kochanków. Julia zmieniła się w Portorykankę Marię, Romeo jest rdzennym Amerykaninem Tonym. Oboje należą do dwóch zwalczających się gangów...
To jeszcze nie koniec atrakcji tego koncertu. Orkiestrę i chór Filharmonii Narodowej poprowadzi 27-letni Krzysztof Urbański, kolejny nasz artysta rozpoczynający zagraniczną karierę. Za kilka miesięcy obejmie kierownictwo orkiestry w Trondheim, zadebiutuje też w USA, ma zaproszenia od wielu innych zespołów, więc nieprędko znów będzie dyrygował w Polsce. Bilety w cenie 25 – 65 zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA