fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Przeszkadza błoto i silny wiatr

Warunki na drogach mogą się dzisiaj jeszcze pogorszyć. Synoptycy zapowiadają dalsze opady śniegu
Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Rośnie natężenie ruchu na drogach. Szczególnie widać to na trasach z górskich miejscowości wypoczynkowych. To za sprawą turystów, którzy wracają do domów
Najgorsza sytuacja panuje na Zakopiance. Samochody bardzo wolno poruszają się m.in. na odcinku od Zakopanego do Skomielnej Białej. Policja doradza objazdy przez Czarny Dunajec albo przez Rabkę, Mszanę Dolną i Dobczyce.
Duży ruch panuje na drodze krajowej numer 75 z Krynicy-Zdroju do Brzeska i na obwodnicy Krakowa. Wzmaga się też ruch na autostradzie A-4 w kierunku Katowic. W całej Małopolsce pada śnieg, a na drogach jest ślisko. Na Mazowszu jazdę utrudnia również silny wiatr
Na Podkarpaciu mimo intensywnych opadów śniegu wszystkie główne drogi są przejezdne. Na niektórych odcinkach może być jednak ślisko. Na drodze krajowej numer cztery na odcinku Łańcut-Korczowa leży zajeżdżona warstwa śniegu, podobnie jak na drodze numer 84 i na drodze numer 28 na odcinku Sanok-Przemyśl. Na innych drogach leży błoto pośniegowe.
Wszystkie drogi na Warmii i Mazurach są przejezdne, ale bardzo śliskie. Lepsza sytuacja jest w zachodnich rejonach województwa. Pogoda na Warmii i Mazurach jest zmienna - słońce na zmianę z opadami śniegu.
Na Lubelszczyźnie wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. Jednak nawet na trasach o najwyższym standardzie odśnieżania leży błoto pośniegowe. W całym regionie pada śnieg i warunki jazdy będą coraz trudniejsze.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA