Jak zarządzać wydatkami

Za bilet na mecz będzie można zapłacić zegarkiem

Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
Od połowy grudnia 2009 r. za bilety wstępu na sześć stadionów polskiej Ekstraklasy można będzie płacić kartami zbliżeniowymi w technologii MasterCard PayPass
Z takiej formy płatności będą mogli korzystać kibice na stadionach: Polonii Warszawa, Ruchu Chorzów, Lechii Gdańsk, Odry Wodzisław, GKS Bełchatów oraz Polonii Bytom.
- Dzięki temu rozwiązaniu polskie kluby dołączają do takich gigantów, jak stadion VfB Stuttgart, które już rozpoczęły akceptację PayPass - mówi Krzysztof Drzyzga, odpowiedzialny za wprowadzanie tej technologii w MasterCard Europe w Polsce. Żeby zapłacić za zakupy przy użyciu PayPass wystarczy zbliżyć kartę lub urządzenie (np. zawieszkę płatniczą lub telefon), wyposażone w tę technologię do specjalnego czytnika, bez konieczności podawania karty sprzedawcy czy wkładania jej do czytnika. Przy pojedynczych transakcjach do 50 zł nie trzeba składać podpisu ani wpisywać PIN-u. Karty i urządzenia płatnicze w technologii MasterCard PayPass można otrzymać w Banku Zachodnim WBK, ING Banku Śląskim, w Alior Banku, mBanku, Multibanku i Polbanku.
BZ WBK, który zaczął oferować karty zbliżeniowe dwa lata temu, wydał ich do tej pory już ponad 121 tys. Ostatnio BZ WBK razem z organizacją MasterCard rozpoczął już testy technologii umożliwiającej takie płatności za pomocą zegarka. Pierwsza tego typu transakcja została przeprowadzona 7 grudnia. ING Bank Śląski oraz Polbank wydają już karty w formie naklejki, którą można umieścić np. w telefonie komórkowym. W Polsce karty zbliżeniowe w technologii PayPass akceptują oprócz stadionów Ekstraklasy m.in. sieć restauracji McDonald’s, kawiarnie Coffee Heaven, multipleksy Multikino, sklepy Żabka i księgarnie Empik. Kartami w tej technologii można płacić także na imprezach masowych np. na Heineken Open'er Festival.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL