fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Zwycięska Radwańska

Agnieszka Radwańska
AFP
Agnieszka Radwańska pokonała Carlę Suarez Navarro 6:3, 6:3 i w drugiej rundzie turnieju WTA w Toronto zagra z Agnes Szavay
To było zwycięstwo bez wielkiego trudu i bez litości dla słabnącej rywalki. Agnieszka nie musiała zrywać się do ataków, przyspieszać, mądrze czekała na błędy Suarez Navarro.
Hiszpanka prowadziła na początku meczu 3:1, ale potem do końca pierwszego seta gemy zdobywała tylko Polka. A w drugiej partii Navarro w każdej przerwie zamawiała okłady z lodu i odpoczywała przy wiatraczku stojącym za jej ławką.
Hiszpanka cierpiała, ale chciała dotrwać do końca. Starczyło jej nawet sił by doprowadzić do remisu 3:3, ale tak jak w pierwszym secie, skończyła pracę po trzech zdobytych gemach, resztę wzięła Radwańska. Teraz przed Polką mecz z Węgierką Szavay (w poprzednim turnieju w Cincinnati wyeliminowała Ulę Radwańską) a jeśli pokona i ją, w następnej rundzie może czekać już bardzo wysoka przeszkoda - Venus Williams.
Na dwa tygodnie przed US Open Polka awansowała w rankingu WTA o jedno miejsce. Przesunęła się w najnowszym zestawieniu z 14. na 13. pozycję.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA